İltica Kampları İçin Acil Önlem // NOTFALLVERSORGUNG FÜR ASYLLAGER

Aufruf von : ROTA – Migrantische Selbstorganistation

İltica Kampları İçin Acil Önlem
#sofortmassnahmenfürgeflüchtete
#İlticaKamplarıİçinAcilÖnlem

Bütün dünyayı saran Korona virüsünün İsviçre’de giderek yayılmasının ardından ortalama elli kişilik kamplarda kalmak zorunda olan mültecilerin, bu süreçte yaşadıkları sorunlara karşı bir kampanya başlattık. Bu kampanya çerçevesinde Zürich, Basel, Bern, St. Gallen, Graubünden, Aargau kamplarından 20 kampta gerçekleştirdiğimiz röportajlar sonucu ortaya çıkan sorunları derlediğimiz bir rapor yayınladık. Bu rapor sonucunda aşağıdaki ihtiyaç listesinin mülteciler için, hiç vakit kaybetmeden temin edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

*Yıldızla belirtilmiş ihtiyaçlar Pandemi öncesinde de ihtiyaç olan ama bu süreçle birlikte temini konusunda ciddi problemler yaşanan, verilen maddi desteklerle karşılanması giderek zorlanan ekstra ihtiyaçlar olarak belirlenmiştir. Her yaş grubundan bebek için bez ve mama ihtiyacı vardır. Kamplardan dışarı çıkamayan bu insanların ve çocukların kaygı düzeylerini aşağı çekmek için, oyunların/oyuncakların temini de çok önemlidir.

İhtiyaçların Temini:

Yukarıda saydığımız acil ihtiyaçları karşılamak adına destek olmak isteyen herkes, bize aşağıdaki iletişim adreslerinden ulaşabilir. Bize ulaştığınızda sizi yönlendireceğimiz adrese Posta yoluyla gönderebilirsiniz. Posta yoluyla ulaştıramayanlar için gerekli güvenlik önlemleri alınarak; ihtiyaçların tarafımıza ulaşmasından, ardından da kamplara ulaştırılmasından biz sorumluyuz.

İhtiyaçların Kamplara Ulaşımı:

Belirlediğimiz ihtiyaçların temini sağlandıktan sonra kamplarda yasayan insan sayısına ve ürün sayısına göre ulaştırabileceğimiz kamplara paylaşımının ve paketlenmesinin hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilmesi bizlerin sorumluluğunda olacak.

İhtiyaçların paketlenmesinden kamplara ulaşımına kadar geçen bütün süreç, fotoğraf ve videolar aracılığıyla iletişim kanallarımızdan yayınlanacaktır.

—————-

NOTFALLVERSORGUNG FÜR ASYLLAGER

Nachdem sich das Corona-Virus weltweit und auch in der Schweiz allmählich verbreitet hat, haben wir eine Kampagne für Flüchtlinge gestartet, welche in dieser schwierigen Situation in Asyllagern mit durchschnittlich 50 Personen untergebracht sind.

Im Rahmen dieser Kampagne haben wir Interviews in 20 Lagern aus Zürich, Basel, Bern, St. Gallen, Graubünden und Aargau durchgeführt. Basierend auf diesen Interviews haben wir einen Bericht zusammengestellt und veröffentlicht. Folgende Bedarfsliste, auf der dringend notwendige Utensilien aufgeführt sind, hat sich daraus ergeben:

* Die mit Stern gekennzeichneten Bedürfnisse standen bereits vor der Pandemie nicht zur Verfügung. Doch in dieser Situation gibt es ernsthafte Probleme mit deren Versorgung und die zur Verfügung gestellten finanziellen Mittel reichen nicht aus. Windeln und Nahrung werden für Babys aller Altersgruppen benötigt.
Um die Angstzustände dieser Menschen und Kinder zu senken, die die Lager nicht verlassen können, ist die Versorgung mit Spielen / Spielzeug ebenfalls sehr wichtig.

Wir sind dafür verantwortlich, alle an uns gelieferten Materialien zu desinfizieren und in Asyllagern zu liefern.

Der gesamte Prozess von der Verpackung der Bedürfnisse bis zum Transport zu den Asyllagern wird über unsere Kommunikationskanäle in Form von Fotos und Videos übertragen.

#sofortmassnahmenfürgeflüchtete
#İlticaKamplarındaAcilÖnlem